Ege Sigorta

BİREYSEL SİGORTALAR

Kasko Sigortası
Trafik Sigortası
Konut Sigortası
Ferdi Kaza Sigortası
Sağlık Sigortası
Seyahat Sağlık Sigortası
Hayat Sigortası
Zorunlu Deprem (DASK)
   

KURUMSAL SİGORTALAR
Grup Kasko Sigortası
İşyeri Sigortası
Yangın Sigortası
Elektronik Cihaz Sigortası
Makine Kırılması Sigortası
3.Şahıs Sorumluluk Sigortası
İşveren Sorumluluk Sigortası
Kar Kaybı Sigortası
İnşaat All Risk Sigortası
Kurumsal Sağlık Sigortası
İhracat Kredi  Sigortası
Nakliyat Abonman Sigortası
Yeşilkart Sigortası
Akaryakıt İstasyonu Sigortası
Otel Paket Sigortası
Gemi Yat Sigortası
Uçak Helikopter  Sigortası
   

TARIM SİGORTALARI
Devlet Destekli Bitkisel Ürün  Sigortası
Devlet Destekli Hayvan Hayat Sigortası
Devlet Destekli Kümes Hayvanları Hayat Sigortası
Devlet Destekli Su Ürünleri Sigortası
 
      HAYAT SİGORTASI


BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ VE HAYAT SiGORTASI

Hayat güzelliklerle dolu olduğu gibi hiçbirimizin düşünmek bile istemeyeceği olumsuzluklarla da doludur. Bu tür istenmeyen olaylara karşı risklerin en aza indirilmesi ve bireylerin mali sıkıntılar içerisine girmemesi, çocuklarının eğitimlerine devam edebilmesi ve sevdiklerinizin gelecek kaygılarının giderilmesi için hayat sigortaları ile sizleri güvence altına almaktayız.

Hayat sigortaları, öncelikle ana teminat olan vefat teminatını içermektedir. Vefat teminatı; sigortalının başına istenmeyen bir olay gelmesi sonucunda, vefat etmesi durumunda devreye girmektedir. Hayat sigortaları, sigortalının önceden belirtmiş olduğu lehtar ya da kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen teminatları ödeyerek mali güçlüklerin yaşanmasını engellemektedir.

Vefat teminatının yanında ödenecek ek primlerle Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Maluliyet ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları, Tehlikeli Hastalıklar gibi teminatlar da satın alınabilmektedir. Söz konusu maluliyet teminatları sigortalının bir kaza veya hastalık sonucunda çalışamayacak durumda olması halinde devreye girmektedir. Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatı ise bir kaza sonucu sigortalının tedavisi için gerekli masrafları karşılamaktadır. Tehlikeli Hastalıklar teminatı ise sigortalının poliçede belirtilen tehlikeli hastalıklardan birine yakalanması durumunda yaşam standartlarını korumaya yardımcı olmaktadır.

Herhangi bir sakatlık durumunda hayatınızı aynı şekilde devam ettirmenizi sağlar.

Vefat durumunda sevdiklerinize bırakabileceğiniz parasal bir varlık niteliği taşır.

Eğitimini devam ettirmekte olan çocuklarınız varsa eğitimlerinin yarım kalmamasını sağlar.

Poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda ortaya çıkan yüksek tutarlı tedavi giderlerinizin ödenmesini düşük primlerle sağlar.

Beklenmedik bir anda ehlikeli bir hastalığa yakalanılması durumunda kişilere finansal destek sağlar.

Ödenen primler yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar gelir vergisi matrahından düşülebilir.

BiREYSEL EMEKLiLiK SiSTEMi
Düşlediğiniz emeklilik planlarınızı gerçeğe dönüştürmeniz için şirketimizde farklı bireysel emeklilik planları bulunmaktadır. Beklentilerinize göre istediğinizi seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz planla ilerlemek istemiyor olabilirsiniz neyse ki sistemde olduğunuz süre boyunca seçtiğiniz planı 4 kez değiştirme hakkınız vardır. Ayrıca, planınız çerçevesinde sunulan fonların dağılım oranlarını yılda 6 defa değiştirebilirsiniz.
Diyelim halihazırda bir emeklilik planınız var; o zaman da, ister şirketimizde ister başka şirkette olsun, planlarınızı tek bir planda birleştirebilirsiniz.

Ayrıca, istediğiniz zaman katkı payı ödemesi yapmaya ara verebileceğinizi de hatırlatırız.

Bir BES emeklisi olabilmeniz için, 56 yaşınızı doldurmanız ve en az 10 yıl boyunca asgari katkı payını düzenli olarak ödemiş olmanız yeterlidir. Ondan sonra emekliliğinizin keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz!

Emekli olduğunuz dönemde birikimlerinizi tek seferde alabilir ya da sistem çerçevesinde sunulan "Emeklilik Gelir Planları" ile geri ödemelerinizi finansal durumunuza göre düzenlemek için "Programlı Geri Ödeme" hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Böylece, aylık kazancınızın en az %10'unu sisteme aktararak, hem birikim yapmış olur, hem de en yüksek vergi avantajını elde etmiş olursunuz. BES'te sunulan %35'e varan vergi avantajlarından en yüksek faydayı elde etmek için uzman bireysel emeklilik aracılarımızdan her zaman destek alabilirsiniz.

Evet doğru! BES'in sağladığı vergi avantajı sayesinde, ödediğiniz katkı payının %35'e kadar olan kısmını vergi indirimi olarak geri alırsınız. Yani, katkı payınızı öderken hem birikimlerinizi değerlendirir, hem de sistemden ayrılırken ayrı ayrı vergi avantajlarından yararlanmış olur,her türlü kazanırsınız.

Dahası var!
Katkı payı ödemeleri sırasında;
Ücretli çalışansanız; ödediğiniz katkı paylarını, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %10'unu ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

Yıllık beyanname veriyorsanız; ödediğiniz katkı payları toplamını, gelirinizin %10'unu ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak şartıyla, gelirinizi elde ettiğiniz yılda ödemeniz şartıyla, vergi matrahından indirebilirsiniz.

Ayrıca eşiniz çalışmıyorsa, eşiniz adına yaptığınız katkı payı ödemelerini de aynı şekilde gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.
Birikimlerinizin değerlendirilmesi sırasında;

Emeklilik yatırım fonlarından edinilen getiriler, kurumlar vergisinden ve gelir vergisi stopajından muaftır.

Vergi avantajından yararlanmak için ne yapmalıyım?
Çok kolay! Vergi avantajından yararlanmak için size gönderilen ödeme belgelerini, beyana tabi gelir vergisi mükellefiyseniz muhasebecinize, ücretli çalışansanız çalıştığınız şirketin ilgili bölümüne iletmeniz yeterlidir.

Poliçe Genel Şartları Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenmiştir. Bu sigortanın ayrılmaz ekidir.
 


 
 
 

 Ege Kurumsal ve Bireysel  Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
  +90 212 853 23 00

 © 2010, Creative Biltürk Bilgisayar

| Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz | Ödüllerimiz | Basında | Haberler | İletişim |